piątek, 22 kwietnia 2016

Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem

We wtorek 19 kwietnia br. naszym gościem był Jacek Fedorowicz – aktor i satyryk. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół nr 45 w Warszawie oraz Zespołu Szkół im. Piotra Wysockiego w Warszawie, a także mieszkańcy stolicy. To już drugie wydarzenie z cyklu spotkań z ludźmi kultury i sportu.

Jacek Fedorowicz ukończył Wydział Malarstwa w gdańskiej PWSSP, był jednym z założycieli (m.in. ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą) studenckiego teatru Bim-Bom w Gdańsku. W 1960 zadebiutował w filmie Do widzenia do jutra Janusza Morgensterna. Jest współtwórcą cyklicznych programów rozrywkowych w TVP m.in. popularnego Dziennika telewizyjnego i audycji radiowej 60 minut na godzinę. Brał też czynny udział w niezależnym życiu kulturalnym jako grafik i artysta estradowy. 

Gość opowiedział uczniom o swoich czasach szkolnych, w których za kolorowe spódnice i spodnie rurki można było zostać wydalonym ze szkoły. Interesującym akcentem spotkania, był monolog Jacka Fedorowicza jako Kolegi Kierownika, którym rozbawił wszystkich do łez.

 

 Autorem powyższych zdjęć jest: Sebastian Kosecki

Na zakończenie aktor rozdawał autografy. My również otrzymaliśmy dedykację dla naszych czytelników.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza