czwartek, 9 czerwca 2016

Noc Bibliotek

W roku jubileuszowym po raz pierwszy nasza biblioteka wzięła udział w ogólnokrajowej akcji NOC BIBLIOTEK.

Moc atrakcji czekała na wszystkich gości, którzy w pierwszą sobotę czerwca postanowili, po południu, odwiedzić naszą placówkę. Tego wieczoru drzwi do naszej placówki były otwarte dla każdego! Było sympatycznie, głośno, kreatywnie…
Naszych gości witały z uśmiechem dwie urocze koleżanki – Lidia Mieszała i Agnieszka Sokołowska.
Oglądaliśmy wspólnie Magiczne drzewo, wysłuchaliśmy Lokomotywy i Rzepki Juliana Tuwima w interpretacji aktorki Teatru Powszechnego Julii Wyszyńskiej.
Zagraliśmy w grę biblioteczną Postaw na zabawę.
Z Grodziska Mazowieckiego zawitała do nas nasza koleżanka Sylwia Bąbik, która opowiedziała Bajkę o Młynarzu i produktach z mąki.
Na potrzeby  ciekawych i twórczych warsztatów książkowo-plastycznych przystosowaliśmy jedną z czytelni. Na antresoli zapraszaliśmy do słuchania bajek, czytanych przez Julię Wyszyńską i Annę Buźniak oraz do zrobienia pamiątkowego selfie w specjalnie przygotowanych na tę okazję rekwizytach.
W sali konferencyjnej odbyło się spotkanie autorskie z poetką i dziennikarką Dorotą Koman. W trakcie spotkania uczestnicy wysłuchali wierszy autorki, a także mieli możliwość zakupu tomiku poezji z autografem.
Ponadto gościliśmy uroczą przedstawicielkę Fundacji Intelligent Technologies, która zapraszała nas do różnych gier symulacyjnych.
Obok stoisko miał REBEL, wydawca popularnych i edukacyjnych gier planszowych. Sympatyczny przedstawiciel tej firmy chętnie grał z naszymi uczestnikami w rozmaite gry.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym pracownikom i osobom współpracującym za zorganizowanie tak fantastycznej imprezy! Mamy nadzieję, że za rok również będziecie z nami, a my już ze swojej strony postaramy się, żeby znowu było barwnie, kreatywnie, głośno i wesoło.

Dziękujemy autorom fotografii: Marcie Jasińskiej, Lilli Kołodziejczyk, Iwonie Liwanowskiej-Macios i Sebastianowi Koseckiemu.

2 komentarze:

  1. Już nie mogę się doczekać następnej NOcy ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję pięknego wieczoru i współpracy w budowaniu przyjaznej atmosfery, co widać na zdjęciach. WCC - Współpraca Czyni Cuda

    OdpowiedzUsuń