czwartek, 27 października 2016

70 lat minęło... (2)

Nasza biblioteka ma już 70 lat. 14 października 2016 r. świętowaliśmy nasze lecie, tym razem w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Uroczystość połączona była z obchodami Święta Komisji Edukacji Narodowej.


Zdjęcie: Iwona Liwanowska-Macios


Tak napisano o nas na stronie Samorządu Województwa Mazowieckiego:

"Wydarzenie było również okazją do uhonorowania Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Placówka w tym roku obchodzi swoje 70 urodziny. Od momentu powstania biblioteka przeszła ogromną ewolucję: obecnie to nie tylko  główna siedziba  w stolicy, ale także pięć filii: w Błoniu, Grodzisku Mazowieckim, Nowym Dworze Mazowieckim, Sochaczewie i Żyrardowie.  Placówka jest w pełni zinformatyzowana i nowoczesna.

Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” otrzymała także dyrektor biblioteki Beata Zych, która pełni tę funkcję od 2006 r., a pracę w placówce zaczynała na stanowisku nauczyciela–bibliotekarza.


 Zdjęcie: Iwona Liwanowska-Macios

W dniu święta kadry nauczycielskiej nie zabrakło rozrywki – program artystyczny poprowadził Andrzej Poniedzielski".

Żródło tekstu: http://www.mazovia.pl/aktualnosci/art,5567,dziekujemy-wam-nauczyciele.html

Podczas uroczystości wyświetlane były dwie prezentacje przygotowane specjalnie na  jubileusz Biblioteki.
Krótki film z przebiegu uroczystości można obejrzeć dzięki Mazowieckiemu Samorządowemu Centrum Doskonalenia Nauczycieli.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza