wtorek, 13 grudnia 2016

Spotkanie z Andrzejem Sewerynem

5 grudnia 2016 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN  w Warszawie odbyło się spotkanie autorskie, na którym mieliśmy zaszczyt gościć światowej sławy aktora – Andrzeja Seweryna. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie L LO im. R. Barbosy w Warszawie oraz czytelnicy i pracownicy biblioteki.


Spotkanie rozpoczęło się od słów związanych z dokonywaniem wyborów życiowych, które Andrzej Seweryn skierował do młodzieży. Mówił o wartości płynącej z obcowania ze sztuką, malarstwem i literaturą. Mieliśmy przyjemność usłyszeć namiastkę kunsztu aktorskiego na przykładzie fragmentu monologu Króla Leara obecnie granego na deskach Teatru Polskiego w Warszawie. Artysta zachęcał wszystkich do obejrzenia sztuki. W swojej wypowiedzi wyjaśnił czym są dla niego miłość, przyjaźń i równość. Mówił o tym, jak ważny jest szacunek wobec osób starszych. Tu nawiązał do swojej ostatniej roli z filmu Ostatnia Rodzina. Za kreację Zdzisława Beksińskiego Andrzej Seweryn otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno. Wspominał również współpracę z Andrzejem Wajdą i Andrzejem Kondratiukiem.


Były autografy i wspólne zdjęcia. Panu Andrzejowi Sewerynowi jesteśmy wdzięczni za poświęcony nam czas oraz za barwne i ciekawe spotkanie mając nadzieję na kolejne..., zaś Teatrowi Polskiemu w Warszawie serdecznie dziękujemy za owocną współpracę!


Wydarzenie to zakończyło cykl spotkań z ludźmi kultury w ramach obchodów 70-tych urodzin biblioteki. 

tekst: Barbara  Szczepaniak
fot. Agnieszka Babula

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza